Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
« Koment » Politika pa moral s`është art i qeverisjes por është art i mashtrimit
  Ylli Rashiti kërkon fitore ndaj Pata Aduashvili
13327538_10209107231372913_3617186407429133858_n.jpg
Loading...

 

 

Më 23 shtator në Zvicër do të zhvillohet një aktivitet interesant “Fight Night” ku do paraqiten shumë luftëtar të kikboksit por edhe boksit. Njëri prej atyre që madje do jetë ylli i mbrëmjes është edhe Ylli Rashiti i cili për kundërshtar do ketë Pata Aduashvili nga Gjeorgjia.

Rashiti për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” tha se kundërshtarin e njeh shumë mirë dhe është një boksier i njohur.

“Kundërshtari im deri më tani ka mbi 40 meçe dhe është shumë cilësor sepse ka boksuar  në të kaluarën edhe me boksier si Firat Arslan e Enrico Kölling. Unë përgatitjet për këtë ballafaqim i kam zhvilluar në Zvicër aty edhe ku jetoj. Të njëjtat i kam zhvilluar me intensitet të shtuar sidomos në 9 javët e fundit dhe po bëj stërvitje me vëllain tim Blerim Rashiti, i cili është ish kampion i botës në Kikboks dhe Shemsi Gashin ish boksier i Prishtinës i cili ka arrit shumë suksese në karrierën e tij”, tha Rashiti, duke shtuar se organizator i kësaj ngjarje është Skender Shahinaj dhe Mentor Morina. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.09.2017, 12:04  | A.A. | 376 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.