A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Ibraimi për Zhurnal » Centralizimi i buxhetit nga Qeveria, ka qenë diskriminues për komunat shqiptare
Dy agjentët e mëdhenj në ‘luftë’ për yllin anglez, Dele Alli
allii-r45-780x439.jpg
Loading...

Dy super agjentët Mino Raiola dhe Jorge Mendes janë në garë kokë më kokë për të siguruar yllin e Tottenhamit, Dele Allin.

 

Ylli i Tottenhamit dhe Anglisë është ndarë nga agjenti tij Rob Segal dhe pas tij janë vënë agjentët më të mëdhenj të futbollit.

 

Sipas The Times, Raiola dhe Mendes, që kanë deri më tani vetëm një klient anglez janë futur në garë për lojtarin 21 vjeçar.

 

 

Alli ka qenë pjesë e Segal dhe Impact Sports Management që nga mosha 15 vjeçare.

 

Pjesë e menaxhmentit të Allit është Harry Hickford, mik i tij dhe pjesë e familjes.

 

 

Hickford do të ketë kontratën e tij pa marr parasysh se kë zgjedh lojtari.

 

Raiola ka nën menaxhim yjet e Manchester United, si Paul Pogba, Zlatan Ibrahimovic, Romelu Lukaku dhe Henrikh Mkhitaryan.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.09.2017, 13:19  | Xh.I. | 244 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
BDI sot në Shkup mbajti Konventën promovuese për zgjedhjet lokale 2017, promovoi kandidatët për kryetar komune
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.