« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
Nga mesnata rriten çmimet e derivateve
derivate.jpg

Shkup, 18 shtator- Komisioni Rregullator për Energjetikë ka sjellur vendim që nga mesnata  të ketë çmime të reja të derivateve, transmeton Zhurnal. 

Në pajtim me vendimin e ri, çmimi i EUROSUPER BS-95 do të jetë 63,5 denarë për litër. Çmimi i shitjes me pakicë i EUROSUPER BS-98 do të jetë 65 denarë për litër.

Një litër EURODISEL (D-E V) do të kushtojë 49,5 denarë, përderisa çmimi i ri i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) do të kushtojë 38,5 denarë për litër.

Me vendim të KRRE mazuti M-1 HC do të rritet për 0,656 denarë për kilogram dhe ai do të blihet me çmim prej 24,537 denarë për kilogram.

KRRE konstatoi çmimin e ri për shkak të lëvizjeve të çmimit mesatar të naftës së papërpunuar në tregun botërorë në 14 ditët e fundit dhe uljes për 0,759 përqind të kursit të dollarit në raport me denarin, transmeton Zhurnal.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.09.2017, 13:30  | L.E. | 4,162 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.