29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Gratë me fizik prej një molle rrezikohen nga kanceri vdekjeprurës
4447893000000578-4884756-image-a-36_1505405318560.jpg
Loading...

Gratë që kanë fizikun e tyre në formë molle,  janë në rrezik të zhvillojnë një formë vdekjeprurëse të kancerit të gjirit, sugjeron një studim i ri.

 

Por ato që kanë një fizikë në formë dardhe, me yndyrë të ruajtur në kofshët, hips dhe mollaqe, janë të prirur për një formë më të shërueshme të sëmundjes, thotë një hulumtim i ri, transmeton Klan Kosova.

 

Për vite, shkencëtarët kanë paralajmëruar për rreziqet e obezitetit për shkak të dëshmive të rolit të saj në nxitjen e kancerit të gjirit në mesin e rreziqeve të tjera shëndetësore.

 

Por studimi kinez thotë se lidhja në mes obezitetit dhe kësaj forme të sëmundjes del të jetë më komplekse sesa është menduar më parë, transmeton Klan Kosova.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.09.2017, 16:40  | Z.H. | 1,097 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.