"Çelsin" e Tetovës, Gostivarit e Strugës e ka votuesi
Ganiu i bindur se do të fitojë në rrethin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Punëtori për reformë të ligjeve për planifikim dhe ndërtim
puntori.jpg

Shkup, 19 shtator- Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski sot do të flasë në punëtorinë për reformat e grup ligjit të cilat e rregullojnë planifikimin, ndërtimin dhe hapësirën.

Në punëtori, e cila është në organizim të Inspektoratit shtetëror për ndërtimtari dhe urbanizëm, do të marrin pjesë përfaqësues nga Qeveria, minsitritë e Transportit dhe Lidhjeve dhe Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Këshillit inspektues, Inspektoratit shtetëror për ndërtimtari dhe urbanizëm, Minsitrisë së Kulturës, Odës së arkitektëve dhe inxhinierëve të autorizuar, inspektorë të autorizuar ndërtimor dhe urbanistik, si dhe nga Fakulteti i ndërtimtarisë dhe Fakulteti arkitektonik.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.09.2017, 09:07  | L.E. | 674 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident fatal, vdes një grua nga Maqedonia 
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
Big Mama: Me traktor do të shkoj nuse
Big Mama prezanton motrën: Ajo ka ditën e veçantë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.