"Çelsin" e Tetovës, Gostivarit e Strugës e ka votuesi
Ganiu i bindur se do të fitojë në rrethin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Vala e ftohtit në Maqedoni, shihni se çfarë moti na pret
nevreme-300x169.jpg

Shkup, 21 shtator - Siç edhe është thënë gjatë netëve të kaluara ka pasur një ulje të dukshme temperaturave deri edhe për 10 gradë, ndërsa në disa vende edhe më tepër, informojnë nga meteomax.

Gjatë ditës së sotme do të fryejë një erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa moti do të jetë me re të ndryshueshme dhe shumë i freskët, me periudha me diell paradite do të jetë më tepër në rajonet lindore. Do të ketë edhe rreshje të kohë pas kohshme të shiut në pjesën perendimore të vendit.

Ekziston mundësia që në viset më të larta të vendit të ketë edhe rreshje të borës, kurse temeratura maksimale do të jetë në intervalin nga 15 deri 24 gradë në pjesën juglindore të vendit.

Një motit i këtillë, shumë i freskët do të vazhdojë edhe në ditët e ardhshme, ku në mëngjes do te jetë shumë freskët, madje edhe shumë ftohtë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 14:45  | A.SH | 11,515 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident fatal, vdes një grua nga Maqedonia 
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
Big Mama: Me traktor do të shkoj nuse
Big Mama prezanton motrën: Ajo ka ditën e veçantë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.