« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
« Zhurnal mëson » Stevo Pendarovski koordinator nacional për anëtarsimin e Maqedonisë në NATO?
Stevo-Pendarovski_1.jpg

Shkup, 21 shtator - Stevo Pendarovski, deputet dhe ish-kandidat për president, do të emrohet koordinator nacional i Maqedonisë për anëtarsim në NATO, po shpekulohet prapa kuintave të politikës, mëson Zhurnal.mk

Emrimi, siç bëhet e ditur, për shkak të pengesave ligjore duhet të bëhet pas zgjedhjeve lokale.

Maqedonia në periudhën 2006 deri në vitin 2009 kishte koordinator nacional për anëtarsim ne NATO, ku në këtë funksion atë kohë ishte emruar nga ana e VMRO-DPMNE-së, ministri i tanishëm i punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov. Për shkak të mos suksesit në samitin e Bukureshtit, ky funksion u ndërpre.

Qeveria e re pretendon ta rikthej në binare rrugëtimin e Maqedonisë drejt strukturave evro-atlantike.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 19:37  | D.J. | 1,869 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.