29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
SHBA dhuroi pajisje teknike për MPB
tVAal-7.jpg

Shkup, 21 shtator - Ambasada  e Amerikës, dhuroi pajisje teknie bashkëkohore për Repartin  për punë kufitare pranë Ministrisë së punëve të brendshme.

Ministri Oliver Spasovski tha se gjithë këto vite Ambasada e SHBA paraqet një nga partnerët e respektuar të MPB meqë ndihma konkrete është përkrahje , dhe atë teknike, arsimore, organizuese dhe rritje operative në standardet e punës në shumë njësi pranë MPB.

Ai theksoi se menaxhimi i suksesshëm i sigurisë së qytetarëve paraqet kufij të hapur dhe të kontrolluar , që do të thotë punë efikase, kontroll i mirë dhe ndalesë e migrimit ilegal  apo kalimi tij ilgal nga kriminelë të ndryshëm.

Me dhurimin e këtij donacioni nga ana e ambasadës së SHBA me teknike bashkëkohore , sigurisht që do të përmirësohen kapacitetet prioriare në kalimin ndërkufitar në shumë segmente .Kjo do të thotë funksionim dhe efikasitet i realizimit të punëve dhe detyrave në pikat kufitare, deklaori Spasovski.

Ambasadori amerikan Xhes Bejli, theksoi se gjatë 16 viteve , qeveria e SHBA ka ndarë mbi 20 milion dollarë për pajisje dhe trajnime për përmirësim të kualitetit  dhe sigurinë në  kontrollin kufitar.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 18:30  | D.J. | 1,809 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.