29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Kuvendi nesër do ta vazhdojë seancën e 15-të
133774229_5.jpg

Shkup, 21 shtator - Edhe në debatin e sotëm për propozim ligjin e gjuhës shqipe, opozita akuzoi mazhorancën për federalizim gjuhësor dhe tentim që nëpërmjet ligjit të mbulohen dështimet e Qeverisë. Antonio Milloshovski nga foltorja e Kuvendit shpalosi dyshime për një skandal tjetër me zyrtar të lartë të BDI-së. Sipas tij, Ramiz Merko në kohën kur ka udhëhequr me Strugën ka keqpërdorur tender me vlerë prej 6 milion eurove.

Shumica akuzon opozitën për nacionalizëm. Sipas deputetit Artan Grubi, opozita po tenton të bëj fushatë me akuza të pabaza dhe duke shfrytëzuar imunitetin e tyre si deputet.

Pas këtyre akuzave dhe kundër akuzave, Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi luti deputetët që informacionet që i posedojnë për afera të mundshme kriminale të kolegëve të tyre, t’i denoncojnë tek organet hetuese dhe jo në shtëpinë ligjvënëse. Seanca u ndërpre për shkak të ndryshimeve në rendin e ditës. E njëjta do të vazhdojë paraditen e së enjtes. Propozim Ligji për gjuhën shqipe, aktualisht gjendet në leximin e parë në seancë plenare.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 20:10  | T.E. | 613 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.