29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Keqardhja e Gruevskit ndaj Selës është hipokrizi, thotë avokati i Selës
sela_14.jpg

Shkup, 21 shtator - Dy persona janë në paraburgim dhe në procedurë hetimore , tha avokati i Zijad Selës, Abidin Abduli , i cili ishte mysafir në emisionin Televizioni 24. Ai tha se deklarata e djeshme e Nikolla Gruevskit i cili tha  ndjen keqardhje për atë që i ka ndodhur Selës,  është thjesht një hipokrizi.Sipas  Abdulit , është habi e madhe që Gruevski ka parë deputetë  të VMRO-DPMNE të mbrojnë Selën, ndërsa nuk ka parë deputetë të tjerë të partisë së tij që hapën dyert e Kuvendit.

"Prokurori publik përballet me pengesa nga insititucionet e tjera. Është e palejueshme që deri më tani të identifikohet personat e shumtë ,  përderisa ka inçizime.Kur do të vijmë deri te akuza ,atëherë presim të akuzohen 5-6 persona", tha Abduli, transmeton Zhurnal.mk

Abduli pret që gjatë fundit të muajit të ardhshëm të vjen deri te dënimi  i fajtorëve për rastin në fjalë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 21:39  | D.J. | 3,363 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.