"Çelsin" e Tetovës, Gostivarit e Strugës e ka votuesi
Ganiu i bindur se do të fitojë në rrethin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Metodë e lashtë për trajtimin e thembrave të çara
exfoliate-feet-during-pedicure-800x800.jpg
Loading...

Në shkrimin e mëposhtëm ju mund të mësoni se si t’i kuroni thembrat e çara shumë shpejt dhe në pak ditë ato do të duken bukur sërish.

 

Hapi i parë – Tretmani me ujë të vakët

 

Çfarë ju duhet?

 

Ujë të vakët

 

2 lugë sodë buke

 

Gur për pastrimin e thembrave

 

2 lugë kripë

 

Në një enë vendoseni ujin e vakët. Më pas shtoni sodën e bukës dhe kripën. Përzieni mirë dhe më pas vendosni këmbët dhe lërini të qëndrojë për 15 minuta.

 

Pas 15 minutash, thani këmbët tuaja dhe më pas pastroni me gurin për pastrim për të larguar qelizat e vdekura të thembrave.

 

Hapi i dytë – Scrub

 

Çfarë ju duhet?

 

2 lugë vaj

 

Sheqer

 

Në një enë vendosni dy lugë vaj dhe një lugë sheqer dhe “scrub-i” juaj është gati. Pastroni thembrat me të për 5 minuta dhe më pas pastroni ato me ujë të pastër.

 

Hapi i tretë – Krijoni lagështinë e duhur për thembrat tuaja

 

Çfarë ju duhet?

 

Disa qirinj

 

Vaj

 

Në një enë vendosni dy lugë vaj dhe një copë të vogël të qiririt. Vendoseni qiririn në ujë të nxehtë në mënyrë që ai të shkrihet.

 

Më pas lëreni që të ftohet dhe kremi për këmbët tuajas është gati. Vendoseni këtë kremë në thembra dhe më pas vishni çorapet./klankosova.tv

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.09.2017, 13:26  | Z.H. | 2,037 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident fatal, vdes një grua nga Maqedonia 
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
Big Mama: Me traktor do të shkoj nuse
Big Mama prezanton motrën: Ajo ka ditën e veçantë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.