29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Forcat ushtarake të Asadit shumë pranë fitores në Siri
ministri-768x432.jpg

Fitorja ushtarake në luftën civile gjashtëvjeçare në Siri është shumë afër për forcat e presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad, pas disa përfitimeve në fushëbetejë, ka thënë mbrëmë në Kombet e Bashkuara, ministri i jashtëm i Sirisë, Walid al-Mauallem.

“Çlirimi i Alepos dhe Palmirës, tërheqja e rrethimit në Deir al-Zor dhe ç’rrënjsosja e terrorizmit nga shumë pjesë të Sirisë, dëshmojnë se tash fitorja është shumë afër”, tha Muallem në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Sipas tij, forcat qeveritare të Sirisë do të përkujtohen si “heroike” për rolin e tyre në luftë. Trupat e Assadit nga fuqitë perëndimore dhe grupet për të drejtat e njeriut janë akuzuar se kanë kryer mizori, i kanë sulmuar civilët dhe kanë përdorë armatim kimik të ndaluar. Por këto akuza ministri Muallem i ka hedhur poshtë gjatë fjalimit të tij të mbrëmshëm. Nga lufta në Siri janë vrarë më se 330 mijë njerëz dhe më se 5 milionë sirianë janë detyruar të largohen nga ky vend dhe janë shndërruar në refugjatë. /Rel/

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.09.2017, 17:23  | T.E. | 831 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.