29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Veseli: Punësimi është plaga që sot e ka Kosova
Kadri_Veseli_640_Facebook-640x358.jpg

Ai gjatë fushatës për zgjedhjet lokale, tha se në qytetin e Rahovecit nuk ka kandidat tjetër i cili është më afër qytetarëve sesa kandidati i PDK-së Idriz Vehapi. “Ne e kemi një partneritet qeverisës në Komunën e Rahovecit dhe nuk e di a kemi kryetar më të denjë sesa Idriz Vehapi. Në aspektin familjar, njeri shumë i dashur. Në aspektin publik, njeri i vendosur.

Me Idriz Vehapin Rahoveci ka perspektivë, është afër fermerit, vreshtorit, bujkut dhe pa lajka. Kush është forca e ndryshimit të Rahovecit? Jeni ju, qytetarët. Ajo çka na duhet sot është zhvillimi dhe kjo është ajo që do ta bëjnë PDK-ja bashkë me kryetarët e komunave”, ka thënë Veseli.

Kreu i PDK-së gjatë takimit me vreshtarët e Rahovecit ka potencuar rëndësinë që ka sektori i vreshtarisë në ekonominë vendore, ndërsa tha se vazhdon të mbetet plagë për Kosovën çështja e të punësuarve.

“Subvencionet, përkrahja, çështja e granteve është ende pak. E dimë. Do të shtohen subvencionet për tregtarët në fushën e vreshtarisë. Do të përkrahen edhe më fuqishëm blegtorët, pemëtarët. Punësimi është plaga që sot e ka Kosova”, ka thënë ai. Kandidati i PDK-së për të parin e Rahovecit, Idriz Vehapi, i cili garon në zgjedhjet lokale për mandatin e dytë, ka thënë se edhe në mandatin e ri do të jetë sërish kryetari që bën më se shumti trysni tek institucionet e vendit sa i përket sektorit të bujqësisë.

Ndryshe, shpalosja e programit qeverisës të PDK-së për qytetin e Rahovecit do të bëhet në orën 19:30, në shtëpinë e kulturës në Rahovec. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.09.2017, 18:05  | T.E. | 443 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.