29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
KQZ ende nuk ka dizajn final të fletëvotimeve
kqz-3-e1501165580745-780x439-735x400.jpg

Prishtinë, 24 shtator-  Ndonëse ka filluar fushata për Zgjedhjet Lokale, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka miratuar dizajnin final se si mund të duken fletëvotimet, shkruan arbresh.info.

 

Por, pavarësisht kësaj Koalicioni i Organizatave për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim (DnV)”, ditë më parë ka lansuar fushatën për informim dhe edukim të votuesve për Zgjedhjet Lokale 2017.

 

Blerta Aliu nga DnV, në një intervistë për “arbresh.info” tregon se përmes dy mostrave të fletëvotimeve, kanë arritur të lansojnë fushatën vetëdijësuese.

 

KQZ duhet të tregohet pak ma e përkushtuar në këtë drejtim dhe të kontribuojë më tepër në vetëdijesimin dhe edukimin e qytetarëve në lidhje me procesin e votimit”, ka thënë Aliu.

 

Ajo tregon edhe në cilat komuna do të shtrihet kjo fushatë, duke përfshirë edhe komunat me shumicë serbe.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 24.09.2017, 09:15  | Z.H. | 522 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.