29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Forum: Rregullativë të marrëdhënieve të punës dhe tregu i punës në sektorin TIK
133874085.jpg

Shkup, 26 shtator - Në suaza të Projektit të USAID-it "Partneritet për rregullativë më të mirë të biznesit" sot në Shkup do të mbahet Forumi me temë "Rregullativa e marrëdhënieve të punës në sektorin e Teknologjive Informative dhe Komunikuese (TIK).

Qëllimi i ngjarjes është që të adresohen sfidat momentale të lidhura me rregullativën e marrëdhënieve të punës të cilat janë specifike për sektorin TIK.

Ekspertë vendor dhe ndërkombëtar do të prezantojnë dhe diskutojnë ide dhe praktika të cilat veçmë shfrytëzohen në korniza internacionale dhe të cilat mund të jenë të përshtaten në pajtim me nevojat specifike të sektorit TIK.

Organizatorët paralajmërojnë se në Forum fjalime do të mbajë shefi i misionit të USAD-it në Maqedoni Dejvis Ateberi, ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Milla Carovska, shefi i projektit të USAID-it Partneritet për rregullativë biznesi më të mirë Ljubomir Dimovski dhe Aneta Antova Pesheva, zëvendëskryetare e Këshillit Drejtues i MASIT-it.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 26.09.2017, 09:25  | Z.H. | 762 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.