A do të kemi premtime marramendëse sikur gjatë fushatës të vitit 2013? Flasin analist..
Zeqerija Ibrahimi dhe 100 ditëshi i tij në parlament, mbanë gjithëçka por vetëm BESË ..
« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Ibraimi për Zhurnal » Centralizimi i buxhetit nga Qeveria, ka qenë diskriminues për komunat shqiptare
Filmi "Golden Five" premierë në SHBA
filmii_8.jpg
Loading...

Shkup, 6 shtator- Filmi artistik me metrazh të gjatë "Golden Five" e Goran Trençovskit ka hyrë në selektimin zyrtar të edicionit të 36-të të Festivalit internacional të filmit në Nju-Xhersi nga gjithsej 367 filma të paraqitur nga tërë bota.

Premiera amerikane, filmin do ta ketë më 22 shtator, ndërsa në ftesë të organizatorit, regjisori Trençovski do të realizojë takim me studentë dhe profesorë të Universitetit "Ratgers" në Nju-Bransuik, ndërsa producenti Dejan Milloshevski do të negociojë me shpërndarës potencialë të filmit për SHBA-në.

Më 8 shtator, filmi do të shfaqet në Festivalin qendror- evropian të filmit në Temishvar, Rumani, më 19 shtator në Festivalin e regjisë së filmit në Leskovac, ndërsa janë konfirmuar edhe selektimet e festivaleve në Poloni, Çeki dhe Rusi.

Filmi "Pesëshja e artë" deri më tani është selektuar në rreth 20-të festivale të filmit, ka fituar pesë çmime internacionale dhe është filmi më i shikuar në Maqedoni në sezonin e fundit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 06.09.2017, 11:03  | L.E. | 390 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
BDI sot në Shkup mbajti Konventën promovuese për zgjedhjet lokale 2017, promovoi kandidatët për kryetar komune
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.