Ganiu, një simpati e merituar edhe në rrjetet so ciale
« Analizë » "Ethet" e zgjedhjeve lokale, liderët për strategjike, kandidatët për tema lokale
Shpërfillje e kërkesave të të rinjve nga partitë politike
Në garë për votat shqiptare, fushata “zbut” edhe Gruevskin
Google Drive, një alternativë popullore për piratët krahas The Pirate Bay
google_62.jpg
Loading...

Piratët patën një vit të vështirë. Menjëherë pas rënies së KickassTorrents dhe arrestimit të themeluesit të saj Artem Vaulin, uebsajtet konkurruese si Torrentz.eu dhe TorrentHound vendosën të tërhiqeshin vetë.

Por ndërsa The Pirate Bay po bën rezistencë, një konkurrent ri dhe i pazakontë po del në skenë: Google Drive.

Studiot e hollivudit kanë dërguar mbi 5,000 kërkesa për gjigandin e motorit të kërkimit për të fshirë përmbajtjet e tyre hostuara nga piratët në Google Drive.

Ky shërbim është shndërruar në një resurs kaq të rëndësishëm për piratët saqë me eliminimin e një lidhje popullore në sajtet e torrenteve, dhjetëra skedarë ngarkohen në Google Drive.

Për të shmangur zbulimin nga Google ata shpërndajnë lidhje boshe me video Youtube të integruara. Por krahas Google, ka pasur 200 kërkesa për shërbimet rivale si Dropbox, OneDrive madje edhe Mega-n e Kim Dotcom.

Por pse Google Drive? Së pari me një llogari përdoruesit fitojnë akses në Drive dhe Youtube plus 15GB falas, disa herë më shumë sesa ofron OneDrive me 5GB dhe Dropbox me 2GB. /PCWorld Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.09.2017, 10:19  | L.E. | 285 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Demiri: Tërheqja e kandidatit të PDSH-së "shitje e votës" për Merkon në Strugë !
Majlinda Zeka ekspozon të pasmet (Foto)
Lokalet, LSDM me billborde në gjuhën shqipe, komenton Ramadani
Era krijon miqësi me Paris Hilton, kjo e fundit i komenton në Instagram (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.