Në klimën e akuzave të ndërsjella mes partive do të zhvillohet fushata e zgjedhjeve
Debati për ligjin e gjuhëve do të vazhdojë pas zgjedhjeve lokale
« Raste sociale » Situatë e rëndë në familjen tre anëtarëshe Kryeziu
Takim Kocias- Nimic në Nju Jork për çështjen e emrit të Maqedonisë
"Oh, my love" i regjisorit Kole Angelovski fitues në festivalin "FerFilm" në Ferizaj
love.jpg
Loading...

Përfundon festivali i filmit FerFilm 2017-të, i cili ka nis më 2 shtator dhe zgjati deri më 6 shtator në Ferizaj, shkruan KultPlus.

Kësisoj në ceremoninë e mbylljes së festivalit u ndanë çmimet për filmat më të mirë të këtij edicioni.

Juria në përbërje të Mevlan Saracit, Lyobo Yonchev dhe Alina Cyranek vendosën:

Filmi më i mirë fiction- ‘Oh, my love’ nga Kole Angelovski

Filmi më i mirë dokumentarë- ‘In the mirror’ nga Yulia Kantcheva

Filmi më i mirë i shkurtër- ‘The children will come’ nga Ana Jakimska

Filmi më i mirë dokumentar i shkurtër- ‘Daniel’ nga Anastazja Dabrowska

Filmi më i mirë i shkurtër i animuar- ‘Round trip: MARY’ nga Zharko Ivanov

Filmi më i mirë i shkurtër eksperimental- ‘Couplets for an Everlasting Eve’ nga Begoña Vicario

Çmimi i parë ‘Special Mention’- ‘The grabage’ i Kushtrim Asllanit

Çmimi i dytë ‘Special Mention- ‘Comrade Sebastian’ nga Martin Genovski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.09.2017, 11:22  | L.E. | 416 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident i rëndë në Sllatinë, përfshihen shumë vetura
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
BDI në Shkup, BESA në Tetovë, ASH në Gostivar fillojnë fushatën për zgjedhjet lokale
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.