Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
« Koment » Politika pa moral s`është art i qeverisjes por është art i mashtrimit
Google Pixel 2 nuk do të ketë një procesor të ri nga Qualcomm
google_63.jpg
Loading...

Një raport i ri hodhi poshtë pretendimet e disa insajderave të industrisë mobile se Pixel 2, gjenerata e dytë e telefonëve të Google, do të ketë një procesor të ri më të shpejtë sesa ai që gjendet në Galaxy S8 dhe OnePlus 5.

Çipi i ri, i cili thuhet se është Snapdragon 836, duhej të ishte një version i përmirësuar i Snapdragon 835, ashtu siç kompania veproi vitin e kaluar me Snapdragon 820 dhe 821.

Po sipas XDA Developers dhe Android Police, Snapdragon 836 thjesht nuk do të ekzistojë dhe telefoni i Google do të fuqizohet nga Snapdragon 835.

Edhe vetë Qualcomm nuk ka konfirmoi ekzistencën e këtij procesori. Lajmi më i fundit rreth telefonit të Google thotë se Pixel 2 prezantohet më 5 Tetor dhe vjen në dy madhësi të ndryshme dhe me Android Oreo.

Kur të debutojë, telefoni përballet me konkurrencën më të egër që nga lindja e tij. Përpara Pixel 2 qëndrojnë Galaxy S8, LG V30, OnePlus 5, Galaxy Note 8 dhe iPhone 8 i cili do të prezantohet më 12 Shtator.

Për tu përballur me to, Google dhe Pixel 2 kanë nevojë për një mrekulli përpara datës 5 Tetor. /PCWorld Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.09.2017, 15:31  | L.E. | 396 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.