Në klimën e akuzave të ndërsjella mes partive do të zhvillohet fushata e zgjedhjeve
Debati për ligjin e gjuhëve do të vazhdojë pas zgjedhjeve lokale
« Raste sociale » Situatë e rëndë në familjen tre anëtarëshe Kryeziu
Takim Kocias- Nimic në Nju Jork për çështjen e emrit të Maqedonisë
Apple totalisht në varësi të Samsung për iPhone 8
app_19.jpg
Loading...

Gjëja më e rëndësishme e modelit të ardhshëm të iPhone do të jetë ekrani i tij i cili pritet të shfrytëzojë një teknologji të quajtur OLED.

Dhe prodhuesi më i madh në botë, i vetmi i cili përmbush standardet e Apple është edhe konkurrenti më i ashpër i kompanisë: Samsung.

“Furnizimi me ekrane OLED për iPhone bëhet i gjithi vetëm nga Samsung,” shkruante analisti i njohur i KGI Securities Ming-Chi Kuo.

Një modul OLED pritet të kushtojë rreth 120 deri në 130 dollar nga 45-55 dollar për modulet LCD përdorur më parë në iPhone. Për këtë arsye Apple po nën të pamundurën për të gjetur një burim të dytë OLED.

Apple ka nevoja për miliona ekrane të tilla. Kuo parashikoi se nevojiten 45 deri në 50 milion njësi për vitin e ardhshëm ndërsa vetëm 2 deri në 4 miloion do të ndërtohen vetëm këtë tre mujor.

Kuo tha se përfshirja e Samsung nuk përfundon vetëm tek paneli OLED por kompania ofron edhe panelin e prekjes OLED. Gjithashtu ka patur paralajmërime se njësi në dispozicion të iPhone 8 mund të shiten shumë shpejt duke lënë një boshllëk për kërkesën e konsumatorëve. /PCWorld Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 08.09.2017, 10:17  | L.E. | 1,298 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident i rëndë në Sllatinë, përfshihen shumë vetura
Vildane Zeneli provokon nga fitnesi, shfaqë gjoksin (Foto)
Igor Jug i kërcënohet ish kryeministrit Gruevski
Keqkuptimi fantastik i Getit dhe Marinës me dialektet do ju shkrijë së qeshuri
BDI në Shkup, BESA në Tetovë, ASH në Gostivar fillojnë fushatën për zgjedhjet lokale
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.