Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
Maqedonia në BE e rëndësishme për shqiptarët, por jo më e rëndësishme se statusi i ty..
Xhaferi: Nëna Terezë është simbol i humanizmit, dashurisë dhe kujdesit të pakufishëm
« Koment » Politika pa moral s`është art i qeverisjes por është art i mashtrimit
Kina e shpall Bitcoin të paligjshëm
kinaaa_4.jpg
Loading...

Vlera e Bitcoin ra më së shumti që nga korriku pasi banka qendrore e Kinës tha se ofertat fillestare të monedhave janë të paligjshme dhe kërkoi që të ndërpritej menjëherë aktiviteti i mbledhjes së fondeve, duke lëshuar sfidën më të fortë rregullatore deri më tani.

Banka Popullore e Kinës tha në faqen e saj të internetit të hënën se kishte përfunduar hetimet në ICO dhe do të ndëshkonte rreptësisht ofertat në të ardhmen duke aluduar në penalizime për shkeljet ligjore në ato raste që tashmë kanë përfunduar.

Rregullatori kinez tha se ata që kanë ngritur fonde tashmë para duhet të sigurojnë rimbursime, megjithëse nuk kanë specifikuar se si do t’u paguhen paratë investitorëve.

U tha gjithashtu tha se financimi i platformës digjitale dhe platformat tregtare janë të ndaluara nga konvertimi i monedhave.

Tokenët digjital nuk mund të përdoren si valutë në treg dhe bankat janë të ndaluara të ofrojnë shërbime për ofertat fillestare të monedhave.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 08.09.2017, 15:02  | L.E. | 667 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Aksidentohet në Austri autobusi me pasagjerë nga Maqedonia, ka të vdekur 
Policia bllokon qendrën e qytetit, Borisov do të arrijë me helikopter
Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)
Komuna e Çairit fillon me rrënimin e objekteve pa leje, nuk do të lejohen uzurpime (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.