Ganiu, një simpati e merituar edhe në rrjetet so ciale
« Analizë » "Ethet" e zgjedhjeve lokale, liderët për strategjike, kandidatët për tema lokale
Shpërfillje e kërkesave të të rinjve nga partitë politike
Në garë për votat shqiptare, fushata “zbut” edhe Gruevskin
Nokia nuk do të dalë në tregun e SHBA-së
N_16.jpg
Loading...

Telefoni Nokia 8 nuk do të dalë në tregun amerikan.

“Nuk planifikojmë të sjellim Nokia 8 në tregun amerikan, të paktën jo për tash”, thanë zyrtarë të HMD, kompani amë e Nokias.

Nokia ka vendosur t’i shmanget tregut amerikan për shkak të konkurrencës së madhe, raporton CNET.

Në fakt, Samsungu kohë më parë prezantoi modelin e ri Galaxy Note 8, derisa Apple do të prezantojë modelin iPhone 8 të martën, më 12 shtator.

Nokia 8 nga e mërkura është e pranishme në Australi me çmim 900 dollarë, ndërsa më 13 shtator arrin edhe në tregun britanik me çmim 500 funta, rreth 780 dollarë ose 650 euro, transmeton kp.

Pajisja vjen me procesor Qualcomm Snapdragon 835, sistem operativ Android 7.1 Nougat, derisa versioni 8.0 Oreo arrin më vonë, kamerë të dyfishtë dhe softuer të avancuar, i cili mundëson përdorimin simultant të kamerës së përparme dhe asaj të pasme.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 09.09.2017, 11:17  | L.E. | 670 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Zijadin Sela në konventën promovuese: Ku ishin Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi kur u zgjodh kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi
Demiri: Tërheqja e kandidatit të PDSH-së "shitje e votës" për Merkon në Strugë !
Majlinda Zeka ekspozon të pasmet (Foto)
Lokalet, LSDM me billborde në gjuhën shqipe, komenton Ramadani
Era krijon miqësi me Paris Hilton, kjo e fundit i komenton në Instagram (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.