Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Ç’po ndodh pranë shtëpisë së Joe Biden? Urdhri i ri nga shërbimi sekret ndalon që aty

Rriten kufizimet e përkohshme për fluturime mbi shtëpinë e Joe Biden në Wilmington, Delaware. BBC raporton se fillimisht, me kërkesë të Shërbimit Sekret ishte përcaktuar një rreze prej një milje, Kufizim i Përkohshëm i Fluturimit (TFR) rreth shtëpisë së Biden, që kur ai shpalli kandidaturën për President.

Por më 4 nëntor kjo rreze u zgjerua në tre milje dhe të premten urdhri e zgjati afatin e këtij kufizimi deri të paktën më 11 nëntor.

Kufizimet e fluturimit ndoshta nuk duhet të shihen si parashikuese të ndonjë rezultati zgjedhor, pasi në SHBA është normale të merren masa paraprake për figurtat me profil të lartë politik.

Sidoqoftë, detajet e sigurisë për një president të zgjedhur do të ishin të tjera. Kështu që nëse Biden fiton zgjedhjet, mund të presim që mbrojtja e tij të rritet edhe më shumë, shkruan BBC.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...