Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

D-r.Trajanovski, drejtor i ri i Qendrës Urgjente

Shkup, 6 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë njofton se për drejtor të ri në Klinikën Universitare të Traumatologjisë, sëmundje ortopedike, anestezion, dhe shërim intensiv dhe Qendër Urgjente është emëruar d-r.Aleksandar Trajanovski,transmeton Zhurnal.

Ai është i punësuar në Klinikën për sëmundje ortopedike pranë TOARILUC nga viti 2011. Ka diplomuar në vitin 2006 në fakultetin e medicinës pranë Universitetit Shën Kirili dhe Metodi në Shkup. Në vitin 2012 mbaron specializimin në ortopedi, ndërsa në vitin 2019 mbaron subspecializimin në traumatologji në të njejtin fakultet.

Drejtori i ri i TOARILUC d-r.Trajanovski është edukuar në Qendrën Klinike Universitare në Lublanë, dhe në spitalin Axhibadem në Samboll.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...