Agjencia Zhurnal.KS
Sport

De Ligt dhe Alex Sandro kthehen në fund të nëntorit

Matthijs de Ligt dhe Alex Sandro do të kthehen në aksion pas pauzës për ndeshjet e përfaqësueseve – njofton Sky Sport.

Mbrojtësi holandez iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjike në shpatull në muajin gusht dhe tashmë është duke u stërvitur me skuadrën, edhe pse nuk është i përfshirë në ndeshje apo ndonjë aktivitet që kërkon kontakt fizik.

Braziliani Sandro pësoi një lëndim në muskujt e kofshës para ndeshjes së parë sezonale ndaj Sampdorias.

Zonja e Vjetër të mërkurën mbrëma e zhvillon ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Ferencvaros, kurse të dielën në Serie A përballet me Lazion dhe pastaj është pushimi për ndeshjet e përfaqësueseve.

Dy lojtarët nuk do të jenë në dispozicion të Andrea Pirlos për këto dy sfida, por do të kthehen kah fundi i nëntorit kur Juve do të rikthehet në Serie A përballë Cagliarit.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...