Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Debat mbikëqyrës për përcaktimin e arsyeve të falimentimit të Bankës Eurostandard

Shkup, 13 nëntor, zhurnal.mk – Komisioni për Financa dhe Buxhet do të mbajë sot debat mbikëqyrës me temën: “Përcaktimi i arsyeve dhe zbatimi i ligjeve në procedurën për çuarjen në falimentim të Bankës Eurostandard SHA Shkup”.

Në debatin mbikëqyrës janë të ftuar të marrin pjesë edhe kryetari i Kuvendit, koordinatorët e grupeve parlamentare në Kuvend, deputetët të cilët nuk janë të organizuar në grupe parlamentare dhe pjesëmarrës të tjerë dhe mysafirë, kumtoi pres shërbimi parlamentar.

Komisioni për Financa dhe Buxhet do të ftojë dëshmitarë nga organe dhe institucione të ndryshme shtetërore të marrin pjesë në debatin mbikëqyrës dhe të japin deklarata dhe përgjigje për pyetjen që është temë e debatit mbikëqyrës.

Debati mbikëqyrës mbahet me sugjerimin e partive të opozitës.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...