Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Deputetja Zajkova infektohet me Covid 19, shtrihet në Klinikën infektive

Shkup, 8 nentor – Deputetja Monika Zajkova nga PLD është pozitive për coronavirus dhe është e shtruar në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup.

“Unë po ju shkruaj pasi mblodha ca forcë, duke u shtrirë në klinikën e sëmundjeve infektive, ku u shtrova për shkak të infeksionit me coronavirus,” tha Zajkova në rrjetet sociale.

Ajo thotë se edhe prindërit e saj janë pozitivë, për fat të mirë, me simptoma më të lehta.

“Megjithëse ne ndoqëm dhe respektuam të gjitha protokollet, ndoshta diku, për fat të keq, dështuam. Si ndihem temperatura e trupit tim nuk bie nën 38.5, ndjehem e pafuqishme, të vjella dhe lodhje. Jam diagnostifikuar në fazën fillestare të pneumonisë. Unë nuk dua që kjo të tingëllojë si frikësim, por më shumë si maturi, sepse nganjëherë mund të jetë tepër vonë” shkroi Zajkova.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...