Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Deri në 20 herë gjoba më të mëdha për ndotje të mjedisit jetësor

Shkup, 11 nëntor, zhurnal.mk – Me propozim të Ministrisë së Drejtësisë, Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka sjellë vendim për rritje të gjobave për ndotësit e ajrit, për 20 herë më shumë.

Nga Qeveria njoftojnë se me ndryshimet në Ligjin për kundërvajtje rregullohet rritja e gjobave (deri 20 herë më shumë), nga fusha e ambientit jetësor, në përputhje me dëmet e shkaktuara.

“Ndryshimet i rregullojnë shkeljet që kanë të bëjnë me mosrespektimin e standardeve nga fusha e ambientit jetësor, të cilat kanë të bëjnë me ndotjen e ajrit nga aktivitetet njerëzore”.

“Rregullimi i standardeve në fushën e ambientit jetësor me Ligjin për kundërvajtje, pritet të ulë sanksionet dhe ndotjen e ajrit”, thonë nga Qeveria.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...