Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Deri në ora 11 në Bllacë kanë kaluar rreth 3700 qytetarë

Shkup, 12 tetor – Zhurnal.mk – Sot edhe zyrtarisht u hapën kufijtë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës për hyrje nga njëri shtet në tjetrin, dhe atë pa PCR negativ test, informon Zhurnal.mk

Sipas informatave zyrtare nga MPB, vetëm deri në ora 11 në këtë vendkalim kanë kaluar 3700 udhëtarë.

1800 udhëtarë kanë hyrë në Kosovë, derisa në Maqedoni kanë hyrë 976 shtetas të Kosovës.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...