Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Derkoski: Gjithçka është ligjore, procedura ishte transparente dhe publike

Shkup, 5 nëntor, zhurnal.mk – Kryetari i Komisionit Shtetëror për Zgjedhje, Oliver Derkoski i cili është një ndër të dyshuarit në hetimin e Prokurorisë në deklaratë për “Fokus” thotë se procedura për furnizimin e softuerit që u përdor në zgjedhjet e fundit është zbatuar në mënyrë transparente.

“Procedura për blerjen e softuerit u zbatua në mënyrën më transparente, për herë të parë u shpall tender, gjithçka ishte publike dhe transparente. Me këtë del se ne kemi gabuar për shkak se kemi shpallur tenderin”, tha Derkoski.

Kryetari i Komisionit Shtetëror për Zgjedhje, Oliver Derkoski i cili është një ndër të dyshuarit në hetimin e Prokurorisë në deklaratë për ‘Fokus’ thotë se procedura për furnizimin e softuerit që u përdor në zgjedhjet e fundit është zbatuar në mënyrë transparente.

“Procedura për blerjen e softuerit u zbatua në mënyrën më transparente, për herë të parë u shpall tender, gjithçka ishte publike dhe transparente. Me këtë del se ne kemi gabuar për shkak se kemi shpallur tenderin”, tha Derkoski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...