Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Dështon raportimi Zemajt në Komisionin Parlamentar

Ka dështuar raportimi i ministrit, Armend Zemaj, në Komisionin Parlamentar për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale.

Zemaj është ftuar për intervistim nga deputetët e Kuvendit për shkak të rasteve të shumta me COVID-19 në vend, njofton Insajderi.

Por, vendimi i Partisë Demokratike të Kosovës, për të pezulluar aktivitetin në Kuvend për shkak të shkuarjes në Hagë të Hashim Thaçit e Kadri Veselit e ka pamundësuar raportimin e Zemajt për sot.

Kryetarja e këtij komisioni, Albena Reshitaj, tha se anëtarët e komisionit duhet treguar me kohë për vendimet partiake që i marrin e që ndikojnë direkt në punën e Kuvendit.

“Ne sot kemi paraparë raportimin e ministrit Zemaj, si kryesues i Komitetit të vlerësimit të situatës emergjente me COVID-19. Duke parë përshkallëzimin e situatës me COVID-19 na ka bërë si komision që ta ftojmë në raportim ministrin Zemaj. Për shkak se nuk kemi kuorum, me keqardhje them që duhet ta ndërpresim këtë punë. Kërkoj nga anëtarët që herëve të tjera të tregojnë me kohë se kanë marrë ndonjë vendim partiak”, tha Reshitaj.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...