Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Despotovski infektohet me Kovid 19, pritet testim i të gjithë të punësuarve në FIZHT

Shkup, 5 nentor – Drejtori i Fondit për inovacion dhe zhvillim teknologjik (FIZHT), Jovan Despotovski, ka njoftuar se është infektuar me COVID-19.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ai shkruan se Fondi do të vazhdojë të punojë pa ndërprerë, ndërsa do të testohen të gjithë të punësuar.

“Ndihem mirë, dhe nga shtëpia i kryej të gjitha aktivitetet dhe përgjegjësitë aktuale. Në të njëjtën kohë, dua të theksoj se sipas të gjitha protokolleve, FZHTI do të vazhdojë të funksionojë normalisht sepse që nga fillimi Fondi punon në ndërrime të ndryshme dhe në një masë të madhe digjitale, dmth pa kontakte fizike shtesë”, shkruan mes tjerash Despotovski.

Ai i falënderon punonjësit shëndetësor për kujdesin, si dhe kërkon nga qytetarët t’i respektojnë masat.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...