Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Maqedoni

Detaje nga aksidenti tragjik në Pragë ku humbën jetën dy të rinj nga Shkupi

Pragë, 9 nëntor – Trafiku në kilometrin e 24-të të autostradës D8 u ndërpre natën nga një aksident i rëndë.

Dy meshkuj vdiqën. Makina u përplas në urë rreth gjysmës së një në drejtim të Ústí nad Labem.

“Sipas gjetjeve fillestare, një automjet BMW lëvizi nga rruga në një shpat me bar për arsye të panjohura dhe u tërhoq nga një strukturë ure. Dy persona, një shofer dhe një pasagjer, vdiqën në vend,” tha zëdhënësja e policisë Veronika Hyšplerová.

Para daljes në kilometrin e 18-të, ku ishte e mundur të largoheshim nga autostrada, u formuan kolona të gjata.

Në orën tetë të mëngjesit ata arritën në kilometrin e 13-të. Para tetë e gjysmë, autostrada u pastrua pas shtatë orësh bllokadë. Policia po heton shkaqet e aksidentit.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...