Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Dimitrov dhe Osmani në Berlin do të takohen me Zaharievën, me ftesë të Maas dhe Roth

Shkup, 2 nëntor – Zëvendësministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov dhe ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani po qëndrojnë në Berlin, ku sonte do të kenë takim me ministren e Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva.

Qeveria konfirmoi se takimi është inicuar nga ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas dhe ministri gjerman i Shtetit për Evropën Michael Roth.

Qëllimi i takimit është zgjidhja e mosmarrëveshjeve mes Sofjes dhe Shkupit, për të mundësuar fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë Veriore me BE-në.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...