Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Dje në Shkup janë sanksionuar 402 shoferë, 49 pa patentë shoferi

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik. Vetëm në territorin e Qytetit të Shkupit janë shqiptuar 402 gjoba, mes të cilave për vozitje pa patentë shoferi 49 gjoba, 47 sanksione për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara, për ngasje të makinën nën ndikim të alkoolit 5 gjoba, janë sanksionuar edhe 33 këmbësorë, 70 masa për parkim të parregullt dhe 29 për mosmbajtje të maskës.

Masat e shtuara në trafik vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim, andaj nga MPB-ja apelojnë për kujdes dhe respektim të rregullave në trafik.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...