Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Dje në Shkup u sanksionuan 202 vozitës

Vetëm në teritorin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 202 gjoba, në kuadër masave të shtuara në trafik që po i zbaton Ministria e Punëve të Brendshme.

Nga MPB sot informojnë se për vozitje pa patent shoferë janë shqiptuar 18 gjoba, 13 gjoba për automjete teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara, 65 gjoba  për parkim të parregullt, ndërsa 49 vozitës janë ngritur nga automjeti special “merimanga”, derisa 21 gjoba janë shqiptuar për mosmbatje të maskës mbrojtëse.

Kontrollet e shtuara në trafik vazhdojnë edhe në ditët në vijim, theksojnë nga MPB dhe apelojnë qytetarët t’i respektojnë rregullat në trafik me që ta risim sigurinë në trafik.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...