Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Do jemi afër Ballkanit perëndimor edhe gjatë valës së dytë me Covid 19

Shkup, 5 nëntor – Zhurnal.mk – Komesari evropian për zgjerim, Oliver Varhejli sot ka deklaruar se Unioni Evropian do të jetë afër Ballkanit perëndimor edhe pas valës së dytë të epidemisë me Covid 19, informon Zhurnal.

“Ishim në rajon edhe gjatë valës së parë dhe menjëherë dërguam ndihma me pajisje mjekësore dhe mbështetje për ekonominë. Shohim se vjen vala e dytë dhe duhet të përgatitemi që t’u ndihmojmë nëse kjo është e nevojshme”, tha Varhejli.

Ai gjatë videokonferencës “Ballkani perëndimor pas 2020tës: Procedura dhe vendim gjatë kohës së epidemisë”, tha se për KE-në, e ardhmja e Ballkanit perëndimor është në BE, që është në interes të Brukselit.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...