Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Donald Trump: Vaksina doli qëllimisht pas Zgjedhjeve, me Joe Biden s’do e kishit as për 4 vjet!

Donald Trump ka akuzuar Administratën e Ushqimit dhe Barnave për vonesë të qëllimshme të punës për vaksinën e koronavirusit në mënyrë që të prishte planet e tij për të fituar zgjedhjet. Dje kompania Pfizer njoftoi se vaksina tyre ishte 90 përqind efektive në provat klinike. Të dhënat tani do të shkojnë në FDA për miratim dhe pasi FDA të japë dritën jeshile një program vaksinimi masiv mund të fillojë.

Trump shkroi në Twitter: @USFDA dhe Demokratët nuk donin që të vaksinë për Fitoren, para zgjedhjeve, kështu që në vend të kësaj doli pesë ditë më vonë. Siç e kam thënë gjithë kohën!

Trump këmbënguli se veprimet e tij ishin të rëndësishme në krijimin e një vaksine në kohë rekord, duke argumentuar se po të ishte Joe Biden president, do të duhej shumë më shumë për të gjetur trajtim.

Ai u shpreh:

Nëse Joe Biden do të ishte President, nuk do ta kishit Vaksinën për katër vjet të tjera, as @USFDA nuk do ta kishte aprovuar ndonjëherë kaq shpejt. Burokracia do të kishte shkatërruar miliona jetë.

Ndër të tjera, ai tha se vetë kompania ka qenë e detyruar që të mos e shpallte krijimin e vaksinës para zgjedhjeve.

Trump shtoi:

Siç kam thënë prej kohësh, @Pfizer dhe të tjerët do të shpallnin një Vaksinë vetëm pas Zgjedhjeve, sepse nuk kishin guximin ta bënin më parë. Po kështu, @USFDA duhet ta kishte njoftuar atë më herët, jo për qëllime politike, por për të shpëtuar jetë!

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...