Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Dua Lipa: Gratë në muzikë përballen me më shumë kritika se burrat

Ylli botëror me origjinë shqiptare, Dua Lipa, beson se artistet përballen “shumë më shumë me kritika” se sa kolegët e tyre meshkuj.

Lipa ka insistuar se e ndjen veten se i duhet ta mbajë veten në standarde më të larta se shumë prej artistëve meshkuj, sepse industria e muzikës shpesh i përcakton artistet femra si “të fabrikuara”.

Në një intervistë në CBS Sunday Morning, ajo tha se si artiste femër, veçanërisht në zhanrin pop, njerëzit menjëherë mendojnë se je e fabrikuar, “askush nuk beson se ti i shkruan këngët vetë”.

“Atakohemi me shumë më shumë kritika në aspektin e asaj çfarë veshim, çfarë bëjmë, si duket performanca, si vallëzojmë, si këndojmë, nëse këndojmë”.

Më herët, Lipa kishte deklaruar për diçka të ngjashme në një intervistë tjetër, shkruan Female First.

“Duhet të punosh pak më shumë për t’u marrë seriozisht”, kishte thënë ajo.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...