Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Dua Lipa me dy këngë në top listën zyrtare të 10 këngëve më të mira të momentit në Britani

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, po vazhdon të shijojë suksese të shumta në tregun internacional të muzikës.

Aktualisht, ajo ka dy këngë në top listën e 10 këngëve më të mira të momentit në Mbretërinë e Bashkuar.

Bëhet fjalë për këngën e saj solo “Levitating” dhe duetin me Miley Cyrus, “Prisoner”.

Për suksesin me këto dy këngë, ajo i falënderoi fansat përmes një postimi në Instagram, duke e quajtur “forca e femrës”, fakti që ajo dhe Miley po shënojnë suksese të tilla në top listat muzikore.

“Dy këngë në Top 10 në Mbretërinë e Bashkuar! ‘Levitating’ dhe ‘Prisoner’. Faleminderit për gjithë dashurinë, fuqia e vajzave, le të shkojmë”, ka shkruar LIpa në Instagram, teksa ka publikuar një fotografi me Mileyn.

Suksesi i Duas po dëshmohet edhe në vlerësimet e mbrëmjeve të mëdha muzikore, pasi ajo ka marrë plot gjashtë nominime për “Grammy Awards 2021”.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...