Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Dua Lipa nuk i mban lotët teksa pranon çmim në eventin e LGBTI, flet për krizat e shëndetit mendor të personave të këtij komuniteti

Të famshmit si: Dua Lipa, Taylor Swift, Luke Evans dhe Stephen Fry morën çmime në eventin e “Attitude Awards” të martën në mbrëmje – i cili është eventi më i madh i ndarjes së çmimeve që organizohet nga komuniteti LGBTI.

Duke iu bashkuar vargut të ceremonive që u është dashur të kapërcejnë këtë vit dhe të bëhen virtuale, falë COVID-19, çmimet u organizuan nga komediani Tom Allen dhe u xhiruan për gjashtë ditë në Camden Roundhouse – aktiviteti i parë atje në muaj.

Disa të ftuar u lidhën drejtpërsëdrejti nga Australia dhe ShBA, me 14 fitues të çmimeve, si dhe përfaqësues të komunitetit LGBTI, shkruan DailyMail.

Dua u emocionua ndërsa pranoi çmimin e saj të muzikës dhe diskutoi se si të rinjtë e komunitetit LGBT kanë luftuar me shëndetin e tyre mendor gjatë krizës së coronavirusit.

Duke dhënë detaje se si ka pasur një rritje të të rinjve që i kanë marrë jetën vetes tragjikisht në vitin 2020, ajo u bëri thirrje atyre që shikonin: “Nëse ka dikë që ju mendoni se është i prekshëm, ju lutemi mos prisni që ata të zgjasin dorën”.

Dua u bë emocionale dhe duhej të merrte një moment për të kompozuar veten, duke kërkuar falje para se të vazhdonte: “Le të mbështjellim krahët tanë të rinjve në këtë komunitet”.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...