Agjencia Zhurnal.KS
Opinion

Dy pyetje të thjeshta që nuk shtrohen janë rrëfimi i këtij vendi

Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi ka shtruar dy pyetje që në këtë kohë nuk po shtrohen e që janë jetike për vendin.

Surroi në një postim në Facebook, ka ngritur çështjen e vaksinave sezonale dhe të atyre anti-COVID, që tashmë në shumë vende janë siguruar.

“Sa vaksina kundër gripit sezonal ka blerë/siguruar Kosova dhe kur pritet të vaksinohen qytetarët? Sa vaksina kundër COVID-19 ka blerë/siguruar Kosova dhe kur pritet të vaksinohen qytetarët? Dy pyetje të thjeshta që nuk shtrohen dhe që, të pashtruara e të papërgjigjura, janë rrëfimi i këtij vendi”, ka thënë Surroi.

Vaksinat kundër gripit sezonal do të duhej tashmë t’u jepeshin qytetarëve, por ato ende nuk janë siguruar, ndërkohë vaksinat anti-COVID ende nuk janë zbuluar, por shumë vende kanë bërë porositë që në momentin kur të zbulohen t’i kenë për qytetarët.

Postime të ngjashme

Mos eja shpesh në Bruksel Albin Kurti

Z H

Lufta e Kosovës dhe bombardimi i NATO-s kundër Serbisë dhe “haxhiqamilizmi”

Z H

MOS NËNÇMONI DIASPORËN SHQIPTARE!

admin

KUSH TENTON TA PENGOJË RRUGËN DEMOKRATIKE TË KOSOVËS?

R Zh

Musliu / Zaev, s’të ka faj Bashkimin Evropian, por përvjeli krahët e kryejë fillimisht detyrat në shtëpi

R Zh

Partia Demokratike e Kosovës dhe sfidat e saj sot

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...