Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Maqedoni

Dy të lënduar më rëndë në një aksident te ura e re e lumit Bregallnica në Shtip

Shtip, 7 shtator – Dy burra janë lënduar më rëndë pasi me automjet kanë dalë nga rruga para urës së re të lumit Bregallnica në Shtip pas çfarë me automjetin kanë rënë në një shteg për këmbësorë dhe janë përplasur në dru.

Zëdhënësja e SPB Shtip, Gordana Panajotova konfirmon se aksidenti ka ndodhur në orën 15 në afërsi të urës së re të lumit Bregallnica në Shtip.

Sipas dëshmitarëve automjeti opel astra ka lëvizur nga lagjja Senjak e Shtipit në drejtim të unazës së re.

Thonë se për fat të mirë për momentin kur automjeti ka dalë nga rruga nuk ka pasur njerëz në shtegun për këmbësorë të cilin çdo ditë qytetarët e Shtipit e vizitojnë dhe ecin në këmbë në të pranë lumit Bregallnica.

Zjarrfikësit e Shtipit janë thirrur të ndërhyjnë gjatë nxjerrjes së dy burrave nga makina.

Pasi janë nxjerrë nga automjeti janë shtrirë në Spitalin Klinik të Shtipit.

Sipas informacioneve të para, gjendja e tyre shëndetësore është serioze me lëndime të rënda.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...