Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Dy të vrarë nga sulmi me makinë ndaj këmbësorëve në Gjermani

Të paktën dy njerëz janë vrarë dhe 15 janë plagosur, kur një makinë ka goditur një grup këmbësorësh sot në jugperëndim të Gjermanisë.

Policia në Trier ka lëshuar paralajmërime për publikun që të evitojnë qendrën e qytetit, pas incidentit qe ndodhi rreth orës 13.00

Autoritetet njoftojnë se shoferi i makinës është ndaluar.

Ende nuk ka detaje për shkakun e saktë të aksidentit.

Autoritetet shkruanin: “Kemi arrestuar një person dhe sekuestruar një automjet. Sipas zbulimeve fillestare dy njerëz kanë vdekur. Lutemi të evitoni qendrën e qytetit”.

Kryebashkiaku Wolfram Leibe tha për rrjetin SWR se përveç dy të vdekurve 15 njerez kishin pesuar plagë serioze.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...