Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Dy transmetimet e CMG-së, shiten mbi 21 mln $ mallra evropiane

Mbi 21 milionë dollarë amerikanë mallra nga pesë vende evropiane: Italia, Rusia, Franca, Spanja dhe Gjermania u shitën
në dy transmetimet e drejtpërdrejta të tregtisë elektronike, të organizuara nga Grupi Mediatik i Kinës (CMG)
gjatë Ekspozitës Ndërkombëtare të Importit të Kinës (CIIE).

Midis tyre, vëllimi i shitjes së produkteve franceze i kaloi 6.50 milionë dollarët, kurse shitjet e produkteve italiane dhe gjermane arritën mbi 4.54 milionë dollarë secila.

Brenda tre – katër orësh, u shitën më shumë se 400 000 kuti me akullore ruse, me një vlerë mbi 574 000 dollarë amerikanë.

Ambasadorë nga vende të ndryshme shprehën urime nëpërmjet videove, dhe disa prej tyre madje ndërvepruan me drejtuesit
e transmetimeve të drejtpërdrejta të tregtisë elektronike, për të promovuar produktet e vendeve të tyre.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...