Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Dybala: Mohuesit e Covid-19 janë të ngjashëm me ata që mendojnë se Toka është rrafshët

Sulmuesi i Juventusit dhe Argjentinës, Paulo Dybala, i ka krahasuar mohuesit e pandemisë COVID-19 me njerëzit që besojnë se Toka është e rrafshët.

Dybala dhe e dashura e tij u prekën nga koronavirusi në mars dhe vuajtën për t’u riaftësuar nga ai.

“Mohuesit e COVID-19 e kanë nivelin e njëjtë të inteligjencës me personat që mendojnë se Toka është e sheshtë. S’kam çfarë shtoj më shumë”, tha Dybala për Vanity Fair.

Sulmuesi argjentinas foli edhe për jetën e vet private dhe pasionin për grumbullimin e fanellave të futbollit.

“Kam qindra sosh. Disa janë nga ato që i shkëmbejmë në fund të ndeshjeve, disa janë dhurata nga bashkëlojtarët që luajnë për ekipe të tjera kombëtare. Por nganjëherë unë edhe i blej ato”, tregoi Dybala.

“Isha afër ta blija një të Del Pieros në një ankand dhe një të veshur nga Diego Maradona në një ndeshje kundër Brazilit, por dikush u pajtua të paguajë më shumë se unë”, shtoi ai.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...