Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

E njihni renë e saj, por a e keni parë vjehrrën e Remzie Osmanit?

Njihuni me vjehrrën e Remzie Osmanit

Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën “Lute lute nëna bijen”.

Flasim për këngëtaren nga Mushtishti, Remzie Osmanin, një nga zërat më të dashur, e të talentuar të muzikës popullore, shkruan “Kosovarja”.

Ndonëse ka 4 dekada karrierë në skenë, dashuria e publikut ndaj saj asnjëherë nuk është zbehë përkundrazi veç i është shtuar duke u bërë ndër më të kërkuarat për dasma e ahengje familjare.

Përveç Remzies publiku e njeh tani edhe familjen e saj, bashkëshortin, dy fëmijët po ashtu edhe renë e mbesën.

E për herë të parë, në kurorëzimin e Rioles kemi pas rastin ta shohim edhe vjehrrën e Remzies afër djalit të saj Halilit.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...