Agjencia Zhurnal.KS
Bota

E nominuara për Sekretare të Thesarit të SHBA-së, Yellen: Duhet ta ri-startojmë ëndrrën amerikane

Janet Yellen, e cila u emërua nga presidenti i zgjedhur Joe Biden, këtë mëngjes për t’u bërë Sekretare e Thesarit, ka reaguar përmes rrjeteve sociale.

Ajo ka pohuar se vendi po përballet me sfida të ndryshme duke thënë se së bashku duhet të punojnë, transmeton Telegrafi.

“Ne tani po përballemi me sfida të mëdha si vend. Për t’u rikuperuar, ne duhet ta ri-startojmë ëndrrën amerikane – një shoqëri ku secili person mund të rritet në potencialin e tij dhe të ëndërrojë më shumë për fëmijët e tij”, shkroi ajo në llogarinë personale në Twitter.

“Si Sekretare e Thesarit, unë do të punoj çdo ditë në drejtim të rindërtimit të asaj ëndrre për të gjithë”, vazhdoi ajo.

Nëse konfirmohet, Yellen do të ishte gruaja e parë që do të shërbejë si Sekretare e Thesarit.

Ndryshe, Biden ka numoniuar edhe disa anëtarë të tjerë si pjesë e stafit të tij ekonomik.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...