Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Ed Sheraan shet veprën e tij të artit për bamirësi

Ed Sheeran do të shesë vepra arti abstrakte për ankand bamirësie.

Ed po shet një nga pikturat e tij si pjesë e një ankandi bamirësie, duke shënuar herën e parë dhe të vetmen që arti i tij është vendosur në shitje, shkruan Independent.

Ylli i popit dhuroi veprën artistike, të cilën ai e titulloi “Dab 2 2020″, në ankandin Ed Sheeran” Made in Suffolk Legacy”, për të mbledhur para për fëmijët dhe të rinjtë në nevojë, transmeton lajmi.net.

Titulli vjen nga një pseudonim që Sheeran ka pasur për babanë e tij që nga fëmijëria.

“Unë pikturoja një kanavacë në ditë për 30 ditë”, tha Sheeran në një intervistë të mëparshme, shtoi ai.

Të ardhurat nga ankandi Legacy do të ndihmojnë bamirësinë për fëmijë “GeeWizz” të ri zhvillojë një shesh lojrash për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe nevoja të veçanta arsimore.

Fondet do të përfitojnë gjithashtu nga bamirësia “Zest”, pjesë e “St Elizabeth Hospice” në Ipswich, e cila ndihmon adoleshentët dhe të rriturit e rinj me sëmundje progresive dhe të pashërueshme të jetojnë jetën e tyre në mënyrë të plotë.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...