Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Ekskluzive: Faton Ameti në Fondin e Shëndetësisë, Ejup Rustemi “Rrugët e Maqedonisë”, Bajram Rexhepi “Resurset energjetike të Maqedonisë”

Shkup, 11 shtator, Zhurnal.mk – Tani nëpër koluaret partiake vecmë janë caktuar edhe emrat e personave që do të emërohen nëpër eshalonet e treta në ndarjen e pushtetit, gjegjësisht për emërime për drejtor.

Agjencia e Lajmeve Zhurnal ekskluzivisht mëson se Bashkimi Demokratik për Integrim për drejtor në Fondin e Shëndetësisë do të propozon Faton Ametin. Ndërsa për drejtor në ndërmarrjen “Rrugët e Maqedonisë” do të propozohet Ejup Rustemi.

BDI sipas informacioneve të Agjencisë Zhurnal BDI për drejtor në “Resurset energjetike të Maqedonisë”, ka propozuar kandidatin Bajram Rexhepi.

Që të gjithë këto emra pritet që gjatë javës së ardhshme të marrin dritë jeshile edhe në seancën e Qeverisë, me çka dhe zyrtarisht do të ushtrojnë pozitat në të cilat janë caktuar.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...